Культурно-мистецький напрям

КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ НАПРЯМ

Значний резонанс мала реалізація проекту «Бруно Шульц і мультикультурна традиція Галичини» - інформаційна та методологічна підтримка виставки, присвяченої Бруно Шульцу: випуск буклетів, брошури, каталогу, проведення семінарів для відвідувачів виставки та тренінгу для ведучих семінарів і волонтерів, відкриття та адміністрування веб-сторінки виставки за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Бруно Шульц, виставка фото Бруно Шульц Автопортрет Котик Бабуся Дерево з пташкою Принц з принцесою Невідоме

2022 рік
З нагоди святкування 10-річниці міжнародного акварельного товариства IWS Globe Art Network, українська філія (IWS Ukraine), яка є складовою цієї великомасштабної спільноти, організовує святкову подію «Акварельні вечорниці» - зустріч акварелістів – членів міжнародного товариства з 12 - 14 січня 2022 року у Львові.

2021 рік
Виставковий тур «Our Wonderful World» - спільний проект IWS Ukraine та Міжнародного фонду сучасного акварельного мистецтва Step by Step при підтримці партнерів.

2017 -2020 роках разом з українською філією акварельного міжнародного товариства IWS Ukraine підготовлені та проведені події, які направлені на підвищення та розкриття індивідуальних творчих здібностей у молоді, підвищення фахового рівня викладачів з освітнього образотворчого напрямку і звичайно популяризацію українського акварельного мистецтва і його інтеграцію в світове мистецтво.

У 2017 році проведено міжнародний симпозіум «Тиждень акварельного мистецтва». В рамках симпозіуму проведено пленер «Вуличками старого міста», демонстрації майстерності з акварелі та майстер-клас з монотипії, лекції з кольорознавства. 2018 - 2019 роках організовано Міжнародні лекторіуми «LVIV WATERCOLOR WEEK WORKSHOP», які надали можливість студентам та викладачам прослухати цикл лекцій з образотворчого мистецтва та дизайну, взяти участь у перегляді демонстрацій з акварельної майстерності художників зі світовими іменами із-за кордону та України і участі в колективній демонстрації написанні творчих робіт.

міжнародний симпозіум «Тиждень акварельного мистецтва» Міжнародний симпозіум «Тиждень акварельного мистецтва»

демонстрації майстерності з акварелі Демонстрації майстерності з акварелі

В 2019 році організовано міжнародну подію - виставку-конкурс на кращу акварельну ілюстрацію та екслібрису, присвячену 100-річчю з Дня народження Миколи Лукаша - відомого перекладача, лінгвіста та поета: «Микола Лукаш. Вихід із тіні». Відомі художники з різних куточків світу та львівські студенти навчальних мистецьких закладів мали можливість продемонструвати експозицію акварельних робіт спеціально створених до творів світової літератури перекладених на українську мову М. Лукашем в 1930-1970 роках. Виставка експонувалась у Палаці Мистецтв, у Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника. (Інститут досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів) у місті Львів та виставка ілюстрацій «Наш Лукаш» в Державному історико-архітектурному заповіднику «Стародавній Київ» міста Києва. Також представлено цикл відео-поезій мовами оригіналу та в перекладі Миколи Лукаша за участі українських та іноземних студентів, а також виставку картин за мотивами сюжетів творів Миколи Лукаша, яку виключно для фестивалю створювали митці з усієї України, а також художники з Польщі, Чехії, Білорусі, Турції, Фінляндії, Німеччини, Італії та Словаччини.

Упродовж 2017-2019 років організовано участь студентів мистецьких закладів Львова у презентаціях перших українських професійних акварельних фарб ROSA Gallery в тубах та Художніх акрилових фарб ROSA Gallery. Під час презентацій, студенти завжди мають змогу протестувати фарби ROSA Gallery та познайомитись детальніше з новою українською аквареллю в тубах.

2019 році організовано два мистецьких пленера в с. Підгірці, біля м. Стрий в « Маєтку в Підгірцях» на території паркової зони палацу Яблоновських-Бруницьких. Палац знаходиться на реставрації. Учасники пленеру, а це викладачі з декількох навчальних закладів – ЛНАМ, УАД, «Львівська політехніка» та студенти з ЛПК міста Львова провели майстер-клас для школярів Підгірцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів. Також створені в цей час мистецькі роботи передані для благочинного події -аукціону збору коштів на придбання устаткування для Стрийського полового відділення міської лікарні.

Учасники пленеру в « Маєтку в Підгірцях» Учасники пленеру в « Маєтку в Підгірцях»

майстер-клас для школярів  Підгірцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Майстер-клас для школярів Підгірцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів

В 2020 році (1.08-9.09) проведено Всеукраїнську виставку «Львівська школа акварелі». Упродовж експозиції організовано ряд майстер-класів від відомих львівських художників для дорослих, молоді та дітей.

Львівська школа акварелі 2020 Львівська школа акварелі 2020

Упродовж останніх місяців 2020 року розробляється цикл навчальних відеозаписів з створенням акварелі різними техніками та способами не тільки українських митців, але і художників з різних куточків світу. В сучасних умовах напрацьовується матеріал для дистанційного навчання та демонстрації майстерності і проведення майстер-класів. В листопаді організовано перегляд демонстрації створення акварелі на міжнародному рівні. Це участь акварелістів з України в Міжнародному проекті Step by Step (Польща), а також створено відео галерею та відео презентацію каталогу міжнародної великомасштабної події – виставки-туру «Wonderful our World» – Україна-Польша -2021. Початок виставки планується у липні в м. Харків. Надалі виставка-тур проходитиме у серпні – Львів, вересень – Чернівці, жовтень – Вроцлав і листопад – Люблін (Польща).

Організація зосереджена на підготовці та реалізації проектів і програм та наданні послуг, зокрема:

  • підготовці навчальних відеозаписів з створенням мистецьких робіт різними техніками та способами не тільки українських митців, але і художників з різних куточків світу.
  • напрацюванні матеріалів для дистанційного навчання та демонстрації майстерності і проведення майстер-класів
  • різних формах освітньо-культурної діяльності у сферах пов’язаних з розвитком мистецьких спільнот;
  • підтримці індивідуальних освітньо-творчих ініціатив спільнот, осередків молоді тощо;
  • сприянні налагодженні співпраці в галузі розбудови українсько-європейського культурного обміну між об’єднаними територіальними мистецькими спільнотами України та спільнотами за кордоном;
  • організації поїздок, навчань, проведення різного плану арт подій: виставок, пленерів, презентацій, фестивалей; обміну досвідом для представників громад в певній сфері як в середині країни, так і за кордоном.

Також ОРЦ надає організаційні послуги у сфері освітньо-культурних подій.

Координатор напряму: Отчич Галина

член Спілки Дизайнерів України, член MONDIAL ART ACADEMIA (Світова академія мистецтва),
голова циклової комісії спеціальності Дизайн друкованої продукції Львівського поліграфічного коледжу Української академії друкарства. Організатор та учасник міжнародних арт подій, художник – 8 персональних та більше 50-и виставок в Україні та за кордоном: Албанія, Бангладеш, Румунія, Чеська республіка, Словаччина, Сербія, Польща, Франція, Італія, Швейцарія, Малайзія, Китай, Гонконг, Болгарія, Фінляндія, Малазія, Сингапур, США, Пакистан, Індія, Індонезія, В’єтнам.

galyna.otchych(at)gmail.com

https://www.facebook.com/halynaotchych

https://www.instagram.com/halynaotchych