Правова допомога

ПРАВОВА ДОПОМОГА

ПРАВОВА ДОПОМОГА та посилення правової спроможності громад. Один із визначальних напрямів діяльності організації є робота у сфері надання правової допомоги, захисту прав людини, правопросвітництва, посилення «щоденного правосуддя» для правових проблем у житті людей, а також того факту, що мала частина правових проблем потрапляє до суду. Мета розвитку цього напрямку - система правосуддя, орієнтована на людей, яка визнає існування різноманітні шляхів до правосуддя; зосередження уваги на вчасному втручанню та профілактичним послугам у вирішенні правових питань, інформування про альтернативні способи вирішення правових проблем шляхом медіації.

З 2014 року ОРЦ розпочав роботу над розбудовою та ефективної та сталої системи надання правової допомоги мешканцям громад, яка стала б не просто номінальним сервісом, а й реальним дієвим інструментом для посилення правової захищеності населення. Адже безоплатна правова допомога є важливим елементом інтегрованої політики правосуддя, яка також охоплює, профілактичні заходи, правову освіту населення та надання інформації необмеженому колу осіб. Насамперед це участь наших експертів з визначення правових потреб громад Городоцького, Жовківського та Сокальського районів. Розробка та поширення методичних рекомендацій щодо порядку створення комунальних установ з надання безоплатної правової допомоги.

Робота фокус-групи з визначення правових потреб громади м.Сокаль Робота фокус-групи з визначення правових потреб громади м.Сокаль

У 2015 році ОРЦ підписав Меморандум про співпрацю з Львівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - Центр). В рамках співпраці з Центром ОРЦ долучився до 8 інформаційних кампаній в смт. Куликів, Магерів, містах Жовкві, Городку, Яворів, Перемишляни, Сокаль та Червоноград з поширення буклетів, методичних рекомендацій та правової інформації населенню, наданих Центром. Впродовж 2017 -2019 років в рамках співпраці з Центром організовано та проведено 17 спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх прав, зокрема: 5 тренінгів з надання методично-консультативної допомоги посадовим особам місцевого самоврядування з організації надання первинної правової допомоги в громадах смт. Куликів, Магерів, сіл Оброшино, Липник, м.Рава-Руська; 5 уроків правових знань для учнів шкіл м.Львова «Твої права – твій надійний захист»; участь, як експертів та модераторів в обговоренні документального фільму «Мене звати - Ніна» у 7 заходах Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Львівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо протидії булінгу в шкільному середовищі для старшокласників шкіл № 3, №8 м.Львова, Львівського ліцею «Просвіта», Львівської академічної гімназії.

«Урок правових знань: «Твої права – твій надійний захист» «Урок правових знань: «Твої права – твій надійний захист»

Заходи для учнів «Стоп булінг» з показом та обговоренням документального фільму «Мене звати – Ніна» Заходи для учнів «Стоп булінг» з показом та обговоренням документального фільму «Мене звати – Ніна»

Важливим етапом в діяльності організації було створення юридичної клініки «Viribis unitas», яка постала завдяки підтримці Американською асоціацією юристів і діє на базі Львівського університету бізнесу та права.

Семінар  «Організація надання правової допомоги в громадах» Семінар для юридичної клініки «Viribis unitas» Львівського університету бізнесу та права : «Організація надання правової допомоги в громадах» в рамках акції «Змінюємо людей – змінюємо країну»

В рамках проекту Міжнародного фонду Відродження під назвою «Правопросвітницька робота юридичної клініки «Viribis unitas Львівського університету бізнесу та права» було додатково організовано проведення правопросвітницької роботи і надання безкоштовної правової допомоги сільському населенню гірських районів Львівської області з питань захисту прав людини.(Керівник проекту Оксана Головко-Гавришева).

Порядок оформлення кадастрового номеру на земельну ділянку Семінар для мешканців села Мавковичі юридичної клініки «Viribis unitas Львівського університету бізнесу та права: «Порядок оформлення кадастрового номеру на земельну ділянку»

Свою діяльність юридична клініка «Viribis unitas» продовжує та надає безкоштовні юридичні послуги в офісі юридичної клініки за адресою: м. Львів, вул. Антоновича 70 та через он-лайн консультування на сайті університету, правила консультування.

Представники нашої організації відповідали за запровадження послуги онлайн консультацій юристів в рамках проекту «Громадські інформаційні центри Львівської, Вінницької, Закарпатської та Рівненської областей-етап ІІ», який було визнано Міністерством закордонних справ Польщі одним з успішних транскордонних проектів у 2016 році. В рамках якого було створено мережу ГІЦ на базі публічних бібліотек .

В 2017 -2019 роках ОРЦ забезпечив проведення інформаційної кампанії з метою попередження торгівлі людьми шляхом організації низки просвітницьких заходів у місті Львові та області із залученням юристів, працівників поліції та представників громадських організацій на базі публічних бібліотек, навчальних закладів Львівщини з питань запобігання торгівлі людьми, ознайомлення з правилами безпеки та запобіжними заходами з метою підвищення рівня обізнаності про причини та наслідки торгівлі людьми. Подано проект мандрівний юридичний інфоцентр «STOP trafficking in person», який не отримав фінансової підтримки від IREX. Cпільно з Тренінговим центром ЛНБ проведено тренінг для бібліотечних працівників «Третє тисячоліття – рабство існує. Торгівля людьми: міф чи реальність?» (одноденний для 15 бібліотечних працівників з 5 районів області) ). Відбувся перегляд соціального відео "Правда PRO" – «Торгівля людьми» (автор сценарію - Юлія Притолюк, режисер - Сергій Шараєвський, оператор - Юрій Деркач, графіка – Вадим Дричик).

Тренінг для бібліотечних працівників Тренінг для бібліотечних працівників «Третє тисячоліття – рабство існує. Торгівля людьми: міф чи реальність?»

Організація зосереджена на підготовці та реалізації проектів і програм та наданні послуг, зокрема:

  • надання первинної правової допомоги громадянам у питаннях, що стосуються прав і свобод людини юридичною клінікою «Viribis unitas Львівського університету бізнесу та права»,
  • організація проведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом про права і свободи людини;
  • забезпечення роз’яснення дітям законодавства про права дитини, попередження та протидії булінгу, організація та проведення в освітніх закладах заходів інформаційно-правопросвітницького характеру, конкурсів, вікторин, правничих шкіл;
  • проведення для представників різних категорій населення навчань щодо прав людини, використання громадянами правових інструментів для вирішення своїх життєвих питань та рівного доступу до правосуддя,
  • забезпечення проведення широких інформаційно-роз’яснювальних кампаній з актуальних правових питань, захисту своїх прав, поширення буклетів, методичних рекомендацій та правової інформації населенню;
  • експертній правороз’яснювальній роботі та підвищенню рівня правової спроможності та правових можливостей об’єднаних територіальних громад.
  • методично-консультативної допомоги посадовим особам місцевого самоврядування з удосконалення механізму та процедури захисту;
  • реалізація міжсекторальних проектів, спрямованних на підвищення рівня правової обізнаності громадян.

Координатор напряму: Крамар Руслана

кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ЛУБП досвідчений викладач у сфері адміністративного, кримінального, екологічного, міжнародного права; автор (співавтор) понад 50 наукових та навчально-методичних праць у сфері права; учасниця різноманітних наукових заходів (конференцій, семінарів, круглих столів тощо), а також конкурсів загальнодержавного масштабу.

ruslana.kramar(at)gmail.com