ОСВІТНІ ПРОГРАМИ. Громадська організація «Освітній ресурсний центр» в різний час успішно реалізувала ряд проектів серед яких:
В останні роки діяльність в цьому напрямі в основному зосереджена на обмінних молодіжних програмах учнівської та студентської молоді, які реалізує у співпраці з українськими, польськими та німецькими партнерами. В рамках цієї діяльності проведено наступні заходи:
В березні 2011 року група 12 українських представників з різних міст ( від Івано-Франківська до Луганська прийняла участь у проекті “ Z Dwoch zrob Trzy” (З двох зроби три»). Участь у зустрічі приймали також по 12 представників польських і німецьких шкіл . Метою такої міжнародної зустрічі було встановити потрійне партнерство між навчальними закладами.
Як результат вже наступного року 2012 року у такому проекті прийняли участь 45 учнів старшої школи ( 16-19 років) з України (Львів), Польщі (Swinoujscie) та Німеччини (Ahlbeck). Тема зустрічі «Стереотипи і толерантність» Місце проведення Krzyzowa (Польща)
В червні 2013 року подібна зустріч між учнями старшої школи та студентами (16-19 років) з України (Львів), Польщі (Skwierzyna) та Німеччини (Cloppenburg) відбулася у Познані ( Польща). Тема зустрічі « Спільні і відмінні аспекти між нами».
В 2018 і в 2019 роках зустрічі відбулися почергово на українській і польській території, де гості жили у родинах приймаючої сторони. Такий формат однозначно сприяє мовній практиці, а часто і зароджує дружбу на роки.
Під час перебування « у гостях» програма дуже насичена: відвідування уроків у ліцеї/гімназії. Уроки побудовані так, щоб залучити гостей . Освітні, культурні екскурсії, тематичні заняття і звичайно «родзинка»-спуск у відому Бохенську Копальню Солі. Вечори гості проводять з родинами, котрі у свою чергу намагаються показати гостям своє бачення міста і країни.
Ще в 2014 році відбулася тристороння зустріч між учнями ЛЛГ (Львів, Україна), ILO (Bochnia, Польща) та гімназії з Oldenburg (Німеччина). Тема «Наше минуле не заважає будувати майбутнє». В 2019 році зустріч відбулася в іншому форматі. У червні -вересні 2019 р реалізовано проект «Галицькі джерела української і польської незалежності». між молоддю (16-19 років)з України і Польщі. Групи жили разом у гостьових будинках по тижню на території Польщі і України. Учасники займалися дослідницькою діяльністю разом. Готували презентації про різних видатних осіб з кожної країни, що долучилися до становлення незалежності наших держав. У програму було включено відвідування історичних місць і пам’яток, з якими були пов’язані дослідження. Результатом є книга про наш проект, у якій можна побачити і прочитати відгуки самих учасників українською і польською мовами.
В 2019 році ОРЦ спільно з Університетом туризму і екології в Сухій Бескидській (Польща) реалізував два проекти в рамках Програми Еразмус із залученням студентів Львівського інституту економіки і туризму. Підготовлено також програми для стажування науковців з Украни, які будуть реалізовані в наступному році.
В 2019 році представники ОРЦ брали участь в заходах, які організовували наші партнери), Fundacja Mapa Pasji (Польща). Організація займається підготовкою і реалізацією освітніх програм для шкільної і студентської молоді через проведення туристично-краєзнавчих квестів. В Україні це було зроблено в Чернівцях. Планується це зробити у Львові і Львівській області.
Організація зосереджена на підготовці та реалізації проектів і програм та наданні послуг, зокрема:
Учасники проекту досліджують історичну спадщину у «Серці» - Вавельський замок, Краків
Історії Польської Корони від фахівця
Невелика перерва - Товариський матч з міні-футболу у Бохенський соляній копальні
Презентація цілей і ресурсів проекту
Відчуваємо на собі систему польської освіти (відвідини лекцій у Ліцеї ім Короля Казимира Великого)
Зустріч Української і Польської делегацій у місцевому Старостаті, м Бохня (фото 1)
Зустріч Української і Польської делегацій у місцевому Старостаті, м Бохня (фото 2)
Презентація, як результат творчих і наукових досліджень, від кожної команди (Львів-майбутній)
Вечірній музичний релакс - що краще об'єднує?
Координатор напряму: Яськів Наталя
виконавчий директор центру,
вчителька у Львівській Лінгвістичній Гімназії
natalya_yaskiv(at)ukr.net