Освітні програми

ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

ОСВІТНІ ПРОГРАМИ.  Громадська організація «Освітній ресурсний центр» в різний час успішно реалізувала ряд проектів серед яких: 

 • «Крок за кроком» (Освітні семінари для вчителів та активістів громад з питань розвитку громадсько-активних шкіл); 
 • «Національні громади в Україні» (Семінари для представників національних культурних-освітніх товариств); 
 • I і II Форум и освітніх громадських ініціатив ( організація виступала оператором з проведення Конференцій для випускників програм Державного департаменту США з Львівської, Закарпатської, Івано- Франківської та Чернівецької областей. Фінансування-Посольство США в Києві. 
 • та ¨ "Діалог" (Розвиток українсько-польської мережі співпраці студентських організацій України та Польщі).

В останні роки діяльність в цьому напрямі в основному зосереджена на обмінних молодіжних програмах учнівської та студентської молоді, які реалізує у співпраці з українськими, польськими та німецькими партнерами. В рамках цієї діяльності проведено наступні заходи:

 • В березні 2011 року група 12 українських представників з різних міст ( від Івано-Франківська до Луганська прийняла участь у проекті “ Z Dwoch zrob Trzy” (З двох зроби три»). Участь у зустрічі приймали також по 12 представників польських і німецьких шкіл . Метою такої міжнародної зустрічі було встановити потрійне партнерство між навчальними закладами.

 • Як результат вже наступного року 2012 року у такому проекті прийняли участь 45 учнів старшої школи ( 16-19 років) з України (Львів), Польщі (Swinoujscie) та Німеччини (Ahlbeck). Тема зустрічі «Стереотипи і толерантність» Місце проведення Krzyzowa (Польща)

 • В червні 2013 року подібна зустріч між учнями старшої школи та студентами (16-19 років) з України (Львів), Польщі (Skwierzyna) та Німеччини (Cloppenburg) відбулася у Познані ( Польща). Тема зустрічі « Спільні і відмінні аспекти між нами».

 • В 2012 році за сприяння ОРЦ укладено угоду між I Liceum Ogolnoksztalcace im. Krola Kaziemierza Wielkiego, Bochnia, Krakow ( Польща) та Львівською Лінгвістичною Гімназією , Львів (Україна). Метою першочергово була мовна практика учнів, котрі вивчають польську мову. Крім того, встановлення культурних, освітніх і дружніх звя”зків.

В 2018 і в 2019 роках зустрічі відбулися почергово на українській і польській території, де гості жили у родинах приймаючої сторони. Такий формат однозначно сприяє мовній практиці, а часто і зароджує дружбу на роки.

Під час перебування « у гостях» програма дуже насичена: відвідування уроків у ліцеї/гімназії. Уроки побудовані так, щоб залучити гостей . Освітні, культурні екскурсії, тематичні заняття і звичайно «родзинка»-спуск у відому Бохенську Копальню Солі. Вечори гості проводять з родинами, котрі у свою чергу намагаються показати гостям своє бачення міста і країни.

Ще в 2014 році відбулася тристороння зустріч між учнями ЛЛГ (Львів, Україна), ILO (Bochnia, Польща) та гімназії з Oldenburg (Німеччина). Тема «Наше минуле не заважає будувати майбутнє». В 2019 році зустріч відбулася в іншому форматі. У червні -вересні 2019 р реалізовано проект «Галицькі джерела української і польської незалежності». між молоддю (16-19 років)з України і Польщі. Групи жили разом у гостьових будинках по тижню на території Польщі і України. Учасники займалися дослідницькою діяльністю разом. Готували презентації про різних видатних осіб з кожної країни, що долучилися до становлення незалежності наших держав. У програму було включено відвідування історичних місць і пам’яток, з якими були пов’язані дослідження. Результатом є книга про наш проект, у якій можна побачити і прочитати відгуки самих учасників українською і польською мовами.

В 2019 році ОРЦ спільно з Університетом туризму і екології в Сухій Бескидській (Польща) реалізував два проекти в рамках Програми Еразмус із залученням студентів Львівського інституту економіки і туризму. Підготовлено також програми для стажування науковців з Украни, які будуть реалізовані в наступному році.

В 2019 році представники ОРЦ брали участь в заходах, які організовували наші партнери), Fundacja Mapa Pasji (Польща). Організація займається підготовкою і реалізацією освітніх програм для шкільної і студентської молоді через проведення туристично-краєзнавчих квестів. В Україні це було зроблено в Чернівцях. Планується це зробити у Львові і Львівській області.

Організація зосереджена на підготовці та реалізації проектів і програм та наданні послуг, зокрема:

 • підтримці індивідуальних освітніх ініціатив та зусиль благодійних та громадських організацій;
 • підготовці і реалізації освітніх програм для шкільної і студентської молоді через проведення туристично-краєзнавчих квестів;
 • сприянні та організації поїздок з метою навчання, стажування, дослідницької роботи, вивчення досвіду в центрах освіти та бізнесу українськими громадянами; організація спільних з їхніми зарубіжними колегами програм та участі в інших заходах, покликаних сприяти зміцненню міжнародних контактів та налагодження зв’язків з представниками інших держав;
 • допомозі у налагодженні співпраці та укладенні партнерських угод між навчальними закладами України та Польщі;
 • проведенні обмінних молодіжних програм учнівської та студентської молоді, які реалізує у співпраці з українськими, польськими та німецькими партнерами та розвитку українсько-польської мережі співпраці студентських організацій України та Польщі;
 • реалізації програм стажування науковців з України;
 • розробці, виконанням та впровадженням науково-дослідних та проектних робіт, підготовці навчальних освітніх відеоматеріалів та інших матеріалів для дистанційного навчання;
 • проведенні досліджень і наданні експертних послуги у сфері освіти;
 • наданні організаційних послуги у підготовці і проведенні освітніх заходів, зокрема освітніх семінарів для вчителів та активістів громад.

Учасники проекту досліджують історичну спадщину у «Серці» - Вавельський замок, Краків Учасники проекту досліджують історичну спадщину у «Серці» - Вавельський замок, Краків

Історії Польської Корони від фахівця Історії Польської Корони від фахівця

Невелика перерва - Товариський матч з міні-футболу у Бохенський соляній копальні Невелика перерва - Товариський матч з міні-футболу у Бохенський соляній копальні

Презентація цілей і ресурсів проекту Презентація цілей і ресурсів проекту

Відчуваємо на собі систему польської освіти (відвідини лекцій у Ліцеї ім Короля Казимира Великого) Відчуваємо на собі систему польської освіти (відвідини лекцій у Ліцеї ім Короля Казимира Великого)

Зустріч Української і Польської делегацій у місцевому Старостаті, м Бохня (фото 1) Зустріч Української і Польської делегацій у місцевому Старостаті, м Бохня (фото 1)

Зустріч Української і Польської делегацій у місцевому Старостаті, м Бохня (фото 2) Зустріч Української і Польської делегацій у місцевому Старостаті, м Бохня (фото 2)

Презентація, як результат творчих і наукових досліджень, від кожної команди (Львів-майбутній) Презентація, як результат творчих і наукових досліджень, від кожної команди (Львів-майбутній)

Вечірній музичний релакс - що краще об'єднує? Вечірній музичний релакс - що краще об'єднує?

Координатор напряму: Яськів Наталя

виконавчий директор центру,

вчителька  у Львівській Лінгвістичній Гімназії

natalya_yaskiv(at)ukr.net