У вересні 2023 року була створена всеукраїнська мережа «Квести – відкриваємо скарби України». Квести - це безкоштовні польові ігри, які передбачають можливість самостійного проходження маршрутів та пошук скарбів, до яких ведуть римовані підказки із загадками, що розповідають про місцеву історію, природу, культуру та цікавинки вказівки та головоломки, що ведуть до скарбу - пам'ятної печатки. На основі отриманої ліцензії мережа "Квести - відкриваємо скарби України" використовує методологію, досвід та ІТ-інструменти польської мережі "Квести – експедиції першовідкривачів", співзасновником якої є Фонд "Mapa Pasji" (м. Краків, Польща). На польському порталі www.questy.org.pl доступно понад 900 квестів. В Україні в 2018-2023 роках створено 23 квести ( український портал www.questy.org.ua ).
Мета нового українсько-польського проєкту «Квести - мережуємо скарби України» є популяризація методології квестів у 5 місцевостях України - навчання аніматорів квестів та за їх ініціативою створення 5 нових КВЕСТІв - маркованих маршрутів із загадками та скарбами, що представляють культурну та історичну спадщину їхніх населених пунктів та подальший системний розвиток квест-мережі.
Лідер проєкту Фундація "Карта пристрасті" (Краків, Польща). Партнер проєкту ГО «Освітній ресурсний центр» (Львів, Україна) . Проєкт фінансується Польсько-Американським Фондом Свободи через програму RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».
Відбувся перший етап проєкту – семінар-навчання в м.Краків (Польща) 9-10 вересня 2024 року . Крім представлення методології створення квестів і попереднього досвіду створення квестів в Польщі та Україні, основною частиною навчання буде створення нового квесту методом майстерні в місцевості Дебнік (Малопольске воєводство). Модератор зустрічі – Кшиштоф Флорес віце-президент Фонду Мапа пасії, експерт у сфері туризму, збереження культурно-історичної спадщини. Від 2008 року організував багато проєктів квестів у Польщі (консультації більше 500 маршрутів). Автор досліджень і опрацювань в сфері туризму, насамперед щодо підготовки концепцій туристичних шляхів.
Учасники семінару отримали відповідні сертифікати і будуть задіяні в роботі з громадами та локальними інституціями для підготовки нових квестів в Україні в місцевостях - Перечин (Закарпатська область), Бердичів (Житомирська область), Криворівня (Івано-Франківська область), Дубно (Рівненська область), Ходорів (Львівська область).
Контактна особа:
Ігор Каспрук (український координатор проєкту)
+380 50 370 31 03
igor@dialog.lviv.ua
Член організації Освітній ресурсний центр - Шевченко Ірина була запрошена на 17-ий Міжнародний економічний форум молодих лідерів.
Найбільша міжнародна конференція політичних, економічних та наукових еліт Центрально-Східної Європи за участі президентів, прем’єр-міністрів, міністрів урядів, політичних лідерів, видатних представників науки, культури і бізнесу з країн Європи, Центральної Азії та США відбувалася з 6 по 9 вересня 2022 року у місті Карпач, Польща.
Тематика цьогорічного Форуму, який проходив під гаслом “Європа перед лицем нових викликів”, охоплювала понад десяток напрямків, серед яких: війна в Україні, міжнародна політика, безпека, енергетика, інновації та сталий розвиток, охорона здоров’я. З огляду на російську агресію проти України у цьогорічній програмі форуму особливе місце зайняла українська проблематика. Дискусійні панелі стосувалися, насамперед, майбутнього України в Європі, партнерства Польщі й України, фінансування відновлення української економіки тощо.
Також у Форумі взяло участь близько 200 учасників з України: урядовців, політиків, експертів, журналістів та громадських активістів. Зокрема, йдеться про заступницю голови Верховної Ради Олену Кондратюк, міністра сільського господарства Миколу Сольського, заступницю міністра соціальної політики Дарину Марчак, депутатів ВР, експертів та журналістів.
Від імені Освітнього ресурсного центру (Львів, Україна) Сокальської Малої академії наук учнівської молоді імені Ігоря Богачевського (Сокаль, Україна) та Фундації «Mapa pasji» (Краків, Польща) (запрошуємо до участі у польсько-українському проекті «Квести – відкриваємо скарби України» questy.org.ua. Метою проекту є створення ядра загальнонаціональної освітньо-туристичної мережі вуличних квестів на зразок польської мережі «Questy – Wyprawy Odkrywców» («Квести — Експедиції першовідкривачів») (www.questy.org.pl), яка вже нараховує понад 600 таких ігор.
Детальніша інформація в додатку.
В цьому проєкті братимуть участь представники з таких областей України - Чернігівської, Вінницької, Івано-Франківської, Волинської, Львівської, Закарпатської, Рівненської, Черкаської.
Термін зголошення - 11 вересня 2022 року.
ГО Освітній ресурсний центр презентував у Львові результати проєкту "Підвищення правової спроможності громад Львівського району та сприяння у впровадженні практики альтернативного вирішення спорів", який проводили з метою підвищення правової обізнаності громад.
Проєкт реалізували в партнерстві з Львівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Львівським центром медіації, Львівською обласною науковою універсальною бібліотекою та Львівським університетом бізнесу і права за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження" (програма "Права людини і правосуддя") у межах проєкту “EU4USociety” у співпраці з Європейським Союзом.
"Цей проєкт є чудовим кроком до того, щоб навчити представників органів місцевого самоврядування правильно та фахового надати правову допомогу населенню. Важливо, щоби кожен громадянин розумів, що він захищений у межах правового поля, знав, що є альтернативні способи вирішення спорів, такі як медіація, та куди слід звернутися та що для цього потрібно щоб отримати необхідну допомогу", – наголосила під час вітального слова начальниця відділу взаємодії з суб'єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Віталія Шепега.
Керівниця проєкту Руслана Крамар натомість зазначила, що в фокусі проєкту були передусім новостворені громади.
"Під час надання індивідуальних консультацій юристи ГО "Освітній ресурсний центр" орієнтувалися не стільки на громади, де є бюро правової допомоги, скільки на віддалені громади. Тому і їхали у віддалені села та населенні пункти. Також відвідали Монастироцький психоневрологічний інтернат та консультували осіб поважного віку у Центрах надання соціальних послуг", – розповіла вона.
Партнер проєкту, медіаторка ГО "Львівський центр медіації" Ірина Федорович наголосила на важливій ролі медіаторів під час вирішення конфліктних ситуацій чи спорів, що виникають в повсякденному житті. Вона розповіла про також про те, що важливою частиною проєкту стало поширення практики альтернативних способів вирішення спорів. Оскільки тема медіації зачіпає чимало сфер, то спільною метою партнерів проєкту було популяризувати можливість отримання тих чи інших послуг фахівцями в певній сфері.
"Справедливість, як правило, в кожного своя. Саме в процесі медіації кожен може сказати про те, що ж для нього справедливо, і завдяки медіатору спробувати знайти те рішення, яке задовольнить кожну зі сторін", – підсумувала вона.
Результати моніторингу правових потреб, який провели у межах проєкту в 9 громадах Львівського району з березня до грудня 2021 року, презентувала аналітикиня ГО "Освітній ресурсний центр" Наталія Морозюк.
Так, мешканці громад мало поінформовані про роль Громадських рад під час захисту їхніх інтересів та задоволення їхніх правових потреб, а органи місцевого самоврядування, особливо сільські, мають кадрові, фінансові та матеріально-технічні труднощі під час організації якісної правової допомоги місцевим жителям.
Низькою також є поінформованість населення про можливості отримання безоплатної первинної правової допомоги в органах місцевого самоврядування, а основними комунікаційними каналами звернення жителів залишаються пошта чи особистий прийом. Онлайн інструменти майже не використовуються.
Найчастіше мешканці звертаються до органів місцевого самоврядування з питань, що стосуються: соціального захисту та соціального забезпечення; житлово-комунального господарства, благоустрою та якості надання комунальних послуг; земельних питань. Водночас майже відсутні звернення щодо: сімейних та гендерних питань; діяльності органів державної влади та громадських організацій; до регіональних та загальнодержавних органів влади; роз'яснень питань з приводу реформи децентралізації.
Результати аналізу звернень мешканці показали, що найбільш активними були жінки – 61% від загальної кількості звернень та особи у віці 36-59 років – 52%.Загалом з квітня до грудня 2021 року мешканці громад, які досліджувалися, зверталися зі зверненнями через пряму телефону лінію – 907; під час виїздів у громади Львівського району – 127 та надіслали онлайн запитів – 0.
Серед опитаних 253 мешканців у громадах-учасницях проєкту на питання "Чи знаєте Ви про альтернативні методи вирішення правових спорів (медіація, переговори, арбітраж)?" 99% респондентів відповіли, що не знають.
"Результати моніторингу показали на те, що правова освіта населення у віддалених громадах Львівського району потребує посиленої уваги, також необхідно й надалі проводити роботу з інформування мешканців громад про альтернативні способи вирішення спорів та забезпечити доступ до медіації соціально вразливих верств населення через систему безоплатної правової допомоги", – резюмував юрист проєкту Андрій Гнида.
Важливою частиною проєкту також було залучення бібліотек та співпраця з ними щодо питання надання безоплатної правової допомоги, проведення тренінгів для бібліотекарів, мешканців громад, а також поширення інформації про доступ до медіації.
Зокрема, у регіональному вебінарі "Безоплатна правова допомога. Організація онлайн-консультування з правових питань мешканців громад в бібліотеках", що проводили в межах проєкту, взяли участь понад 60 осіб, представники 42 публічних бібліотек Львівщини та 14 сільських бібліотек.
Завідувачка науково-методичного відділу Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Олена Шматько наголосила на тому, що партнерство, яке започаткували в межах проєкту, надзвичайно важливе для бібліотечної системи Львівщини. Бібліотеки готові до партнерства та співпраці також у майбутньому, оскільки це шлях до зростання та розвитку як самих бібліотек, так і громад.
"Ми відкриті для всіх та пропонуємо безліч послуг для своїх громад. Бібліотеки є тими провідниками, які єднають владу та громаду в єдине коло. Ми такі собі універсальні солдати. У майбутньому ми сподіваємося на реалізацію спільних проєктів, навчання персоналу, а також надання фахової юридичної допомоги на базі бібліотек завдяки організації роботи виїзних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги та, можливо, й медіації, а також у режимі онлайн", – підкреслила Олена Шматько.
Важливим напрямком проєкту були заходи, які скерували на підвищення правової освіти мешканців громад Львівського району, тому що це сприяє підвищенню їхньої активності у захисті своїх прав.
"Партнерство з Освітнім ресурсним центром було надзвичайно корисним для нас. Ми зробили висновок, що попри активну працю системи безоплатної правової допомоги у віддалених громадах, правова освіта в населення є вкрай низькою. Тут треба ще працювати й працювати, але тут є цілий комплекс проблем. Насамперед – це пасивність громадян, відсутність довіри до влади. Попри активну співпрацю у межах проєкту голів, старост громад, бюро правової допомоги кількість осіб, які звернулися за допомогою під час виїзних консультацій, була не надто високою (в середньому – 6 осіб)", – зазначила Христина Гаталяк, заступниця директора Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
У межах проєкту в громадах організували 8 семінарів з роз'яснення питань, що пов'язані з організацією надання безоплатної правової допомоги та практики альтернативного позасудового вирішення спорів, де участь взяло понад 100 осіб; 8 тренінгів для мешканців громад щодо розв'язання проблем в правовий спосіб, сутності процедури медіації та ролі медіатора; онлайн тренінг для бібліотекарів, у яких взяли участь понад 150 осіб.
Юристи Освітнього ресурсного центру та Львівського центру з надання безоплатної правової допомоги здійснили також 18 виїздів у громади та до соціально вразливих верств населення для консультування громадян й проведення інформаційних сесій щодо розв'язання актуальних питань у правовий спосіб, можливостей позасудового розв'язання правових спорів.
Партнери проєкту розробили та поширили у громадах інформаційні буклети про можливості розв'язання проблем у правовий спосіб, а також за допомогою медіації. Записали та поширили на соціальних сторінках партнерів та ТГ ролик "Що таке медіація", а також інформаційні матеріали, публікації та виступи у ЗМІ.У межах конференції також відбулася панельна сесія щодо комунікації та сприяння щодо доступу до медіації в громадах.
"У листопаді минулого року прийняли закон про медіацію. Ця подія стала своєрідним поштовхом для того, щоб ще більше людей не лише дізналися про такий метод врегулювання спору, але й про можливість скористатися ним. Власне, це надзвичайно вчасний проєкт. Понад 250 мешканців та посадовців у громадах Львівського району стали учасників його семінарів та тренінгів, де однією з тем була медіація", – зазначила Анна Лиско, керівниця ГО "Львівський центр медіації".
Заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області Віра Іськович розповіла присутнім про проєкт "Відновне правосуддя для неповнолітніх", а також про те, як завдяки медіації підлітків звільнили від кримінальної відповідальності.
Завідувач юридичного відділу Бібрської територіальної громади зазначив, що запровадження інструментів мирного спілкування та діалогових практик в роботі органів місцевого самоврядування є неодмінною складовою для забезпечення порозуміння, підвищення участі громадян та вирішення конфліктів в місцевих громадах.
Оригінал статті varianty.lviv.ua
Приурочено 10-річниці IWS Globe Art Network
Святкуємо разом!!!!
IWS Ukraine місто Львів
З нагоди святкування 10-річниці міжнародного акварельного товариства IWS Globe Art Network, українська філія (IWS Ukraine), яка є складовою цієї великомасштабної спільноти, організовує святкову подію «Акварельні вечорниці» - зустріч акварелістів – членів міжнародного товариства з 12 - 14 січня 2022 року у Львові. Саме в ці дні, відбудуться цікаві заходи та святкові несподіванки для кожного з учасників, а також запис відеоролику з фрагментами події і привітанням від акварелістів IWS Ukraine для всієї мережі IWS Globe Art Network.
Основною метою події є популяризація техніки акварелі, обмін досвідом та встановлення творчих контактів, формування комунікативної платформи, яка вже зараз стає основою для розробки нових проектів із розвитку вітчизняного соціокультурного середовища. Зустріч акварелістів відбуватиметься в локаціях де інтер’єри та атмосфера організовано в стилі етно, щоб яскраво відобразити та ознайомити міжнародну спільноту з нашим українським різдвяним колоритом.
В межах події заплановані наступні заходи:
12 січня об 11 годині - демонстрація акварельної майстерності відомих та шанованих майстрів акварелі з різних куточків України: Ігор Юрченко (Львів), Тетяна Павлик (Івано-Франківськ), Галина Отчич (Львів), Кравченко Анатолій (Одеса), Кравченко Галина (Одеса), Куваєва Лариса (Чернівці), Кучабська Наталія (Львів), Кучабська Ганна (Львів), Бобришев Олександр (Рівне), Малавський Мечислав (Львів), Стасенко Володимир (Львів), Іванишин Олена (Львів), Куліковська Наталія (Одеса), Григорьєв Сергій (Киів), Леся Рось (Львів) та демонстрація майстерності написання шрифту - Долгош Одарка (Ужгород) .
13 січня екскурсія в Музей народної архітектури та побуту у місті Львові імені Климентія Шептицького та написання спільної акварельної роботи всіх бажаючих учасників події. Запис відео фільму з привітанням для міжнародної спільноти.
Організатори:
Голова IWS Ukraine Галина Отчич
Заступник голови IWS Ukraіne Ігор Юрченко
Координатор м. Львова IWS Ukraіne Наталія Кучабська
Адміністратор Олена Хорошаєва-Жмінка
Партнери:
Музей народної архітектури та побуту у місті Львові імені Климентія Шептицького (Україна, м. Львів)
Український виробник матеріалів для живопису ROSA (Україна, м. Нововолинськ)
SM-LT ART виробник паперу (Литва)
Collage.ART & design studio
Мистецька школа Articus
Львівська обласна НСЖУ
ресторанний комплекс «Шинок Вертеп 1» (Україна, м. Львів)
Перша Міжнародна виставка акварельного живопису — «Наш Неймовірний Світ», яку організовано IWS Ukraine відбулась у 2018 році в місті Харків. У 2020 році запропоновано створити спільний міжнародний проєкт «Our Wonderful World» (Наш Неймовірний Світ) з International Watercolor Society Ukraine (лідер IWS Ukraine Галина Отчич) та Міжнародним фондом сучасного акварельного живопису (International foundation contemporary watercolor art Step by Step, Poland; засновник фонду Юлія Кочетова) який буде продовженням попередньої події і стане символом дружніх відносин між художниками-акварелістами з усього світу. Наш проект покликаний стати провідником взаєморозуміння, добра і толерантності між художниками акварелістами з найвіддаленіших куточків нашої планети. Краса нашого дивовижного світу завжди об’єднувала художників, незважаючи на національність, віросповідання або політичні погляди. Адже покликання художника — нести прекрасне в цей світ, перебуваючи в гармонії з природою і один з одним.
Але в зв’язку з пандемією вже у 2021 році, виставка прийняла новий формат – формат виставкового АРТ туру, який успішно пройшов в декількох містах України і Харків, Чернівці, Львів і надалі експозиція туру переміститься до міста Люблін (Польща).
Розпочався виставковий тур Міжнародного фестивалю акварельного мистецтва «Our Wonderful World» у Харкові з 16.07.21 в галереї АВЕК (Координатор від IWS Ukraine у м. Харків – Кочетова Юлія) Під час фестивалю учасники провели спільну демонстрацію акварельної майстерності, що дала змогу поділитися досвідом та своїми враженнями від події, а також відвідали Фельдман Екопарк (Харків). На території Екопарку продемонстрували свою майстерність відомі акварелісти з України та Польщі. І за традицією учасники створили спільну «довгу» акварель, присвячену мешканцям цього унікального мульти комплексу.
Вже з 29.07.21 липня міжнародна акварельна виставка продовжила свою експозицію у місті Чернівці в мистецькому центрі «Вернісаж» (Координатор від IWS Ukraine у м. Чернівці – Куваєва Лариса), де було проведено демонстрацію акварельної майстерності відомими митцями акварелі з різних куточків України та з Молдови. Також у рамках міжнародного акварельного виставкового туру «Our wonderful World» запрошені гості які одночасно є учасниками виставкового туру взяли участь у Міжнародному Буковинському акварельному пленері в арт резиденції «Джогул», с. Яловець, Чернівецька область (м. Одеса – заслужені та народні художники України Анатолій та Галина Кравченки; м. Ужгород – заслужений діяч культури Одарка Долгош-Сопко; м. Івано-Франківськ – заслужений художник Украіни тетяна Павлик; м. Львів – кандидат мистецтвознавства Ігор Юрченко, голова української філії акварельного міжнародного товариства, віце-президент Буковинської асоціації акварелістів Галина Отчич, художник Наталія Кучабська; заслужений художник Молдови – Ігор Мосійчук та організатор Міжнародного Буковинського акварельного пленеру – Лариса Куваєва – місто Чернівці)
Наступна експозиція міжнародного акварельного виставкового туру Україна-Польша пройшла у місті Львів в PM gallery (Коперника, 17) з 15 по 30 серпня (Координатор від IWS Ukraine у м. Львів – Кучабська Наталія). До організації триденного фестивалю у Львові долучились арт студія «Колаж» (засновники: Ігор Юрченко та Олена Хорошаєва-Жмінка) та школа мистецтв Articus (Галина Отчич та Наталія Кучабська). Учасників та гостей здивувала насичена програма Свята Акварелі. Це три дні демонстрації акварельної майстерності від львівських відомих акварелістів, а також і митців з України, Молдови та Польщі – Ігор Юрченко, Володимир Стасенко, Галина Отчич, Ганна Кучабська, Петро Старух, Олена Хорошаєва-Жмінка, Мечислав Малавський, Одарка Дорош-Сопко, Тетяна Павлик, Ігор Мосійчук, Лариса Куваєва та Наталія Кучабська. Проведення архітектурних скетчів, замальовок в жанрі «Ню» в арт студії «Колаж» під керівництвом Ігора Юрченка та проведення онлайн майстер-класу Ігора Мосійчука і для тих, хто не мав можливості відвідати наш фестиваль. Гості та учасники події змогли відвідати виставу арт майстерні «Театр у кошику», а також фінісаж міжнародної акварельної виставки «Мерехтіння акварелі», яка проходила в арт галереї Мадам Пальмгрен. В рамках проведення міжнародної виставки організовано проведення майстер класи від наших львівських майстрів акварелі - це Мечислава Малавського та на фінсаж виставки - Ігоря Юрченко. І вже у жовтня міжнародна виставка експонуватиметься у місті Люблін, Польща.
Пишаємося та безмежно вдячні, що наші події, майстер-класи, демонстрації акварельного мистецтва упродовж років підтримує головний партнер IWS Ukraine український виробник професійних матеріалів для живопису ROSA!!!
Також ми вдячні всім партнерам цієї неординарної події. Дякуємо всім учасникам виставкового туру!!!! Та дякуємо кожному, хто відвідав та мав можливість долучитись до неймовірної краси виконаної в техніці Акварель!!!!
В усіх вказаних населених пунктах відбулися презентації детальної методики створення квестів, поділ учасників на групи, вказівки до роботи на місцевості у групах та практична робота на місцевості у групах над текстом квесту.
Результатом стало об'єднання в одне ціле та аналіз написаного тексту квестів, майстер-класи зі створення печатки (скарбу квесту), опрацювання додаткової інформації, що стосується квестів.
Анна Яжемська i Kшиштоф Фльорис, Фонд “Карта захоплень” – співавтори загальнопольської програми “Квести — експедиції відкривачів”, у рамках якої діє близько 500 навчальних ігор та вуличних квестів по всій Польщі (www.questy.org.pl).
ГО «Освітній ресурсний центр» розпочав реалізацію проекту «Підвищення правової спроможності ОТГ Львівського району та сприяння у впровадженні практик альтернативного вирішення правових спорів» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (програма Права людини і правосуддя) рамках проєкту “EU4USociety” у співпраці з Європейським Союзом.
Проєкт має на меті сприяти розвитку правової спроможності та правових можливостей територіальних громад Львівського району шляхом організаційно-методичного забезпечення механізмів якісного забезпечення правових потреб мешканців громад, покращення професійних навичок і юридичної обізнаності лідерів громад, органів громадянського суспільства і місцевих органів влади. Забезпечити доступність безоплатної правової допомоги для мешканців віддалених громад та інтеграції безоплатної первинної і вторинної правової допомоги для соціально вразливих верств населення, поширення практики альтернативного позасудового вирішення правових спорів, налагодження ефективної взаємодії місцевих органів влади, юристів з медіаторами, а також поширення результатів проєкту на регіональному рівні.
Проект реалізовується за участі партнерів: Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Львівського університету бізнесу і права, Львівського центру медіації.
Організація Освітній ресурсний центр в партнерстві з польської організацією Fundacja Mapa Pasji в кінці минулого року розпочала реалізацію проєкту «Відкриття скарбів культурної спадщини Сокальщини». Фінансова підтримка - Програма RITA – «Зміни в регіоні» Польсько-американського фонду свободи.
Цілі проекту:
В грудні 2019 року проєкт організації "Підвищення правової спроможності ОТГ Львівського району та сприяння у впровадженні практик альтернативного вирішення правових спорів." став одним із пяти переможців конкурсу «Посилення спроможності системи правосуддя та наближення її до сучасних європейських стандартів та практик». Ми прагнемо залучити громадянське суспільство, в тому числі професійні правничі спільноти, місцеві громади до оцінки, пошуку та реалізації змін в системі правосуддя для посилення її ефективності, утвердження верховенства права, захисту прав людини, розширення доступу до правосуддя.
Конкурс відбувся в рамках проєкту Міжнародного фонду «Відродження» “EU4USociety” у співпраці з Європейським Союзом, який спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.
Надважливим ресурсом для громад є земля - це і розвиток, і економіка, і наповнення місцевих бюджетів і, відповідно, благополуччя жителів.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», яка запускає механізм повноцінної передачі з державної у комунальну власність земель сільськогосподарського призначення всім без виключення територіальним громадам.
Щоб допомогти громадам пройти цей шлях з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Асоціація міст України спільно з Держгеокадастром розробила Практичний посібник з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність.
Науково-практичний коментар Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» було презентовано минулого тижня, а сьогодні він доступний вже і в електронному вигляді за посиланням
У коментарі проаналізовано положення Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» з посиланням на низку міжнародно-правових документів, законодавчих і відомчих (міжвідомчих) нормативно-правових актів різного рівня, матеріали правозастосовної та судової практики, наукові джерела. Видання може бути корисним для працівників Національної поліції України, прокуратури, інших інституцій, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, суддів, адвокатів, представників громадських правозахисних організацій, наукових і науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти, а також усіх, хто зацікавлений у захисті прав й інтересів осіб, які постраждали від насильства.
11 грудня 2020 року спільно з партнерами з Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надавали методично-консультативну допомогу сільським радам Яворівського району з кадрових питань у зв'язку з реорганізацією. Відповіли на запитання працівників щодо категорій працівників, які мають переважне право на залишення на роботи, порядку призначення виплати на час працевлаштування особам, які працювали на виборних посадах тощо.
26 листопада 2020 року координатор напряму локальний розвиток Наталія Морозюк взяла участь у публічній дискусії «COVID-19 та економічна активність: дилема для місцевої влади», на якій представники бізнесу, державної влади, місцевого самоврядування, громадськості обговорили заходи щодо підтримки бізнесу в умовах карантинних обмежень та поділилися успішним досвідом.
Захід проводиться в рамках проєкту «КОВІД-19 та Україна: незалежний моніторинг та оцінка соціально-економічних наслідків пандемії для регіонів України. Фаза 1», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за фінансування Міжнародного фонду «Відродження», та проєкту «Посилення ролі ОГС в демократизації України» за фінансування Європейського Союзу.
25 листопада, у Міжнародний день проти насильства щодо жінок, взяли участь у регіональному флешмобі «#НЕ_ламай_калину!», співорганізатором якого є громадська організація «Центр «Жіночі перспективи». До акції долучились представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми.
"Сьогодні міжнародна спільнота відзначає День ліквідації насильства щодо жінок. Насильство насправді не має ні віку, ні статі, ні соціального статусу. Тому, що на Львівщині є і чоловіки, які постраждали від насильства. Ми говоримо і про насильство дітей щодо літніх батьків. Говоримо і про психологічне, економічне насильство", — сказала Наталія Кузяк.
До акції долучились представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми.
Питання порушення прав ключових спільнот, наявні бар'єри в сфері прав людини щодо доступу до ВІЛ-сервісів, досвід впровадження системи REAct обговорювали на робочій зустрічі "Запровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні" 21-22 вересня.
Вдячні організаторам ГО "Альянс громадського здоров'я".
3-5 серпня спільно з місцевими органами влади, системою безоплатної правової допомоги та представниками бібліотек провели інформаційні заходи з відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.
Проведення інформаційних кампаній є важливим засобом для усвідомлення проблеми торгівлі людьми, можливі небезпеки цього явища та шляхи їх уникнення, а взаємодія державних органів, установ, громадських організацій, має позитивний вплив на подолання факторів, які сприяють цьому явищу.
26 червня директорка центру Наталя Яськів взяла участь у правоосвітньому онлайн заході "До гідності через цінності та права", який провели фахівці Львівського місцевого центру вторинної правової допомоги в рамках ініціативи Кіноклуби Docudays UA. Га заході говорили про гідність, як одну з найвищих соціальних цінностей, згідно із ст.3 Конституції України, працювали в групах над основними цінностями, як основу прав людини, ділились враженнями від перегляду кінофільму "Рахую дні, рахую роки" з колекції Міжнародного фестивалю Docudays UA.