Новини

Квест-майстерні які відбулися в період з 10 по 15 травня 2021 року в Сокалі, Червонограді, Белзі та Тартакові за проектом «Відкриття скарбів культурної спадщини Сокальщини»


В усіх вказаних населених пунктах відбулися презентації детальної методики створення квестів, поділ учасників на групи, вказівки до роботи на місцевості у групах та практична робота на місцевості у групах над текстом квесту.

Результатом стало об'єднання в одне ціле та аналіз написаного тексту квестів, майстер-класи зі створення печатки (скарбу квесту), опрацювання додаткової інформації, що стосується квестів.

Ведучі майстер-класів:

  • Анна Яжемська i Kшиштоф Фльорис, Фонд “Карта захоплень” – співавтори загальнопольської програми “Квести — експедиції відкривачів”, у рамках якої діє близько 500 навчальних ігор та вуличних квестів по всій Польщі (www.questy.org.pl).

  • Микола Білик – перекладач та поціновувач польської мови із Запоріжжя, має досвід створення квестів, зокрема в рамках польсько-українського проекту в Чернівцях 2018 року

Проєкт «Підвищення правової спроможності ОТГ Львівського району та сприяння у впровадженні практик альтернативного вирішення правових спорів»


ГО «Освітній ресурсний центр» розпочав реалізацію проекту «Підвищення правової спроможності ОТГ Львівського району та сприяння у впровадженні практик альтернативного вирішення правових спорів» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (програма Права людини і правосуддя) рамках проєкту “EU4USociety” у співпраці з Європейським Союзом.

програма Права людини і правосуддя

Проєкт має на меті сприяти розвитку правової спроможності та правових можливостей територіальних громад Львівського району шляхом організаційно-методичного забезпечення механізмів якісного забезпечення правових потреб мешканців громад, покращення професійних навичок і юридичної обізнаності лідерів громад, органів громадянського суспільства і місцевих органів влади. Забезпечити доступність безоплатної правової допомоги для мешканців віддалених громад та інтеграції безоплатної первинної і вторинної правової допомоги для соціально вразливих верств населення, поширення практики альтернативного позасудового вирішення правових спорів, налагодження ефективної взаємодії місцевих органів влади, юристів з медіаторами, а також поширення результатів проєкту на регіональному рівні.

Проект реалізовується за участі партнерів: Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Львівського університету бізнесу і права, Львівського центру медіації.

Проєкт «Відкриття скарбів культурної спадщини Сокальщини»


Організація Освітній ресурсний центр в партнерстві з польської організацією Fundacja Mapa Pasji в кінці минулого року розпочала реалізацію проєкту «Відкриття скарбів культурної спадщини Сокальщини». Фінансова підтримка - Програма RITA – «Зміни в регіоні» Польсько-американського фонду свободи.

Цілі проекту:

  1. Популяризація в Західній Україні методології створення квестів як привабливого методу регіональної освіти та популяризації місцевої культурної та природної спадщини в туризмі.
  2. Популяризація культурної спадщини Сокальщини серед українців та поляків, надаючи їм привабливу пропозицію "відкривати скарби" у формі квестів.
  3. Діалог між адміністрацією та місцевою громадою щодо напрямків розвитку туризму на Сокальщині на найближчі роки.

Проєкт "Підвищення правової спроможності ОТГ Львівського району та сприяння у впровадженні практик альтернативного вирішення правових спорів."


В грудні 2019 року проєкт організації "Підвищення правової спроможності ОТГ Львівського району та сприяння у впровадженні практик альтернативного вирішення правових спорів." став одним із пяти переможців конкурсу «Посилення спроможності системи правосуддя та наближення її до сучасних європейських стандартів та практик». Ми прагнемо залучити громадянське суспільство, в тому числі професійні правничі спільноти, місцеві громади до оцінки, пошуку та реалізації змін в системі правосуддя для посилення її ефективності, утвердження верховенства права, захисту прав людини, розширення доступу до правосуддя.

Конкурс відбувся в рамках проєкту Міжнародного фонду «Відродження» “EU4USociety” у співпраці з Європейським Союзом, який спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Практичний посібник з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність


Надважливим ресурсом для громад є земля - це і розвиток, і економіка, і наповнення місцевих бюджетів і, відповідно, благополуччя жителів.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», яка запускає механізм повноцінної передачі з державної у комунальну власність земель сільськогосподарського призначення всім без виключення територіальним громадам.

Щоб допомогти громадам пройти цей шлях з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Асоціація міст України спільно з Держгеокадастром розробила Практичний посібник з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність.

Коментар Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»


Науково-практичний коментар Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» було презентовано минулого тижня, а сьогодні він доступний вже і в електронному вигляді за посиланням

У коментарі проаналізовано положення Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» з посиланням на низку міжнародно-правових документів, законодавчих і відомчих (міжвідомчих) нормативно-правових актів різного рівня, матеріали правозастосовної та судової практики, наукові джерела. Видання може бути корисним для працівників Національної поліції України, прокуратури, інших інституцій, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, суддів, адвокатів, представників громадських правозахисних організацій, наукових і науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти, а також усіх, хто зацікавлений у захисті прав й інтересів осіб, які постраждали від насильства.

Методично-консультативна допомога сільським радам Яворівського району


11 грудня 2020 року спільно з партнерами з Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надавали методично-консультативну допомогу сільським радам Яворівського району з кадрових питань у зв'язку з реорганізацією. Відповіли на запитання працівників щодо категорій працівників, які мають переважне право на залишення на роботи, порядку призначення виплати на час працевлаштування особам, які працювали на виборних посадах тощо.

Методично-консультативна допомога сільським радам Яворівського району

Публічна дискусія «COVID-19 та економічна активність: дилема для місцевої влади»


26 листопада 2020 року координатор напряму локальний розвиток Наталія Морозюк взяла участь у публічній дискусії «COVID-19  та економічна активність: дилема для місцевої влади», на якій представники бізнесу, державної влади, місцевого самоврядування, громадськості обговорили заходи щодо підтримки бізнесу в умовах карантинних обмежень та поділилися успішним досвідом.

Захід проводиться в рамках проєкту «КОВІД-19 та Україна: незалежний моніторинг та оцінка соціально-економічних наслідків пандемії для регіонів України. Фаза 1», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за фінансування Міжнародного фонду «Відродження», та проєкту «Посилення ролі ОГС в демократизації України» за фінансування Європейського Союзу.

Міжнародний день проти насильства щодо жінок


25 листопада, у Міжнародний день проти насильства щодо жінок, взяли участь у регіональному флешмобі «#НЕ_ламай_калину!», співорганізатором якого є громадська організація «Центр «Жіночі перспективи». До акції долучились представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми.

"Сьогодні міжнародна спільнота відзначає День ліквідації насильства щодо жінок. Насильство насправді не має ні віку, ні статі, ні соціального статусу. Тому, що на Львівщині є і чоловіки, які постраждали від насильства. Ми говоримо і про насильство дітей щодо літніх батьків. Говоримо і про психологічне, економічне насильство", — сказала Наталія Кузяк.

До акції долучились представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми.

Флешмоб «#НЕ_ламай_калину!»

Захист прав ключових спільнот, наявні бар'єри в сфері прав людини щодо доступу до ВІЛ-сервісів.


Питання порушення прав ключових спільнот, наявні бар'єри в сфері прав людини щодо доступу до ВІЛ-сервісів, досвід впровадження системи REAct обговорювали на робочій зустрічі "Запровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні" 21-22 вересня.
Вдячні організаторам ГО "Альянс громадського здоров'я".

facebook.com

Відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми


3-5 серпня спільно з місцевими органами влади, системою безоплатної правової допомоги та представниками бібліотек провели інформаційні заходи з відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.

Проведення інформаційних кампаній є важливим засобом для усвідомлення проблеми торгівлі людьми, можливі небезпеки цього явища та шляхи їх уникнення, а взаємодія державних органів, установ, громадських організацій, має позитивний вплив на подолання факторів, які сприяють цьому явищу.

Участь у правоосвітньому онлайн заході "До гідності через цінності та права"


26 червня директорка центру Наталя Яськів взяла участь у правоосвітньому онлайн заході "До гідності через цінності та права", який провели фахівці Львівського місцевого центру вторинної правової допомоги в рамках ініціативи Кіноклуби Docudays UA. Га заході говорили про гідність, як одну з найвищих соціальних цінностей, згідно із ст.3 Конституції України, працювали в групах над основними цінностями, як основу прав людини, ділились враженнями від перегляду кінофільму "Рахую дні, рахую роки" з колекції Міжнародного фестивалю Docudays UA.

До гідності через цінності та права